1306
Other topics / Километрични 30
« on: May 17, 2023, 05:25:32 AM »
Километричност... многост...
той ли е на 37, не е ли на повече
-
1981, на 38 ще става тая година. Тази кака все му говори истината в очите - че е незрял, инфантилен и пр. Бях я поздравил лично за откровеността един път.
-

-
... - представи си в България 1/7 е глад. Като ти разправям, че не всичко е богато там, да ми вярваш.
Някаква статистика. А контекстът бе, че събеседникът съдеше за състоянието на българските домакинства по това в софийските и не виждаше разликите в стандарта. Все едно да съдиш за цяла Канада само по един от най-големите им и богати градове.
Преди малко купих 200-те юана печалба! Довечера ще оправя и малките! Че то си е "занимавка" и на веднъж не искам, понеже се насъбират зяпачи и/или опашка и ми става неудобно.
-
ok
-
Надявам се снимката да е добра този път - дневна светлина, по-малко фишове:
...
-
Проверих - всяка комбинация се разчита. (ОК)
Довечера ще предам и останалите; планувам по-рано да излезна днес, за да ги купя.
А ето това е част от каквото си писахме с майка ти; тази част мисля е най-съществената: ...
-
(thumb up)
-
...
Тези са допълнителните. 30 юана. Значи, общо 230 юана (115 комбинации.)
-
(thumb up)
-
...
-
тоя вестник нямаше ли го открай време?
ами да ги хвалят, няма само ние да сме прецакани

-
...
-
живи и здрави да са
-
Ние сме прецакани заради бедността. Мен Китай само ми е помогнал. Нали виждаш в България какво става с хора моята специалност (пък и "математика" да е, почти същото). Осъзнаваш ли, че аз тук съм беден, а там съм директно "бедстващ"?
А и ти каза, че в България не можеш да вземеш повече пари от сегашните ти доходи. Тъй че, нищо не са ни прецакали толкова...
Пояснявам, ъпдейтвам, т. е. осъвременявам информацията - в Китай преди можеше по-лесно да се почне легално, с работна виза. Сега такива неща не са лесни, за повечето чужденци, а и не е препоръчително предвид неоимператоризацията (неофеодализацията) и вървенето по стъпките на Русия, Северна Корея... Всеки си избира, разбира се, но аз да кажа, че да не ми тежи на съвестта.
Прецакаха се тези, които се върнаха от Китай в БГ-то. Лично съм виждал колко по-зле стават там. Тук за 1 час каквито пари вземаш, там и за 4 не можеш ги получи... Толкова деградирала държава като БГ-то, че е чак смешно да обсъждаме темата. Днес 2-ма циганина пак били военен... Деградация.
Ставаше дума за някакъв побой на цигани над военен в пловдивското село Войводиново. И отново казвам - още не бяхме преживели ужаса на нехуманното правене на хората на затворници в собствените им домове, без грижа за това колко обедняваш, как си губиш работата или дори бизнеса, дали гладуваш или не... и то неведнъж... ужасна реимператоризация и рефеодализация! България може да си има много за оправяне и дооправяне, но поне не стига до такова ниво на антихуманни действия! А и след като се появиха безработицата и икономическите проблеми в Китай, вече даже не знам дали и икономическата страна е актуална в изказванет ми от преди години.
-
аха
-
Аз стискам палци по-бързо да оправиш тези статии, пък да видим след Китай къде и как ще си доволен. Много ми е интересно, честно казано. (eyes)
-
мда, ще видим
-
Малко от откривателите на топлата вода: ... ...
-
...
-
Аз вчера мярнах и даже лайкнах онова, което си писал, че не си съгласен за "родителите може би са ти дали най-доброто". Ами правилно! То на Ц. колкото са му дали му е предостатъчно, ама я да сравни с нас? И даже по-зле от нас - има деца зарязани в домове за сираци!... Та какво да правиш? Който не мисли много-много, поства банални неистини.
Банални неистини! Добре съм го формулирал.

Този и той взе да издиша: ... Аз що ли си нямам такъв проблем, а?
-
въобще не съм го чувал този
-
Да знаеш, че съм оживял и пр. само благодарение на баща ми.
НЕГОВОТО: "Тая тирада отгоре вече остарява и няма кой да се занимава-хората умират от студ и глад и не им е до съчувствие - специално в БГ.Пиши, но негативите с което ме поливаш ,като запои.страдания в детска възраст са голяма обида за мен, защото ти си оживял и образован само благодарение на мен.Аз не се оплаквам , че съм отгледан от психично болният Маркони, че съм бит без да зная защо по 7 пъти дневно, защото избягах в лозята 2 дена от страх да не ме убият в къщи и т. н.Стига се оплаква и познати и непознати хора да занимаваш с оплаквателни неща,които няма да ти помогнат, а само ще се ослушват и недоумяват."
МОЕТО: "Да бе, ХА-ХА! Остарявала! За ИСТИНАТА няма давност. Щом Христо е решил да ме репликира, АЗ ОТВРЪЩАМ. Защо си против да се защитавам, когато ме нападат Маргарити, Яворовци, Аспаруховци и Рози?! СЕРИОЗНО ЛИ мислиш, че да имаш син, който се държи като червей, като путка е добре? Всеки баща би бил горд, ако синът му се ЗАЩИТАВА, а не скланя глава. /Аз В МОМЕНТА страдам: недоспивам, безработен, без парно на 14 градуса и пр. Като няма кой да ме съжали, поне да се оплача, че да ми олекне./"
-
ами каузата е невъзможна, както и моята, нищо ново
-
О, ами да. Всичко е просто човек "да запази лице". И ти казвам - не цепя басма, с риск да ме лиши от апартамента. Аз за 1 апартамент няма да ставам "путьо". (НЕ намеквам нищо за тебе. Ти все пак нямаш нито 1 апартамент и си е твой избор доколкото да търпиш твоя баща заради единствения си апартамент възможен.)
То си е въпрос на ценности, избор, разбирания за чест, жизнен опит, праг на търпимост... много фактори влияят на такива решения. Аз определено, вероятно, дори и да съм с риск да стана напълно бездомен също не бих се оставил безкрайно да бъда унизяван (говоря за моя случай; за случая на събеседника не искам да говоря, а и не бих изнасял детайли за неговите си проблеми). Просто рефлектирам по темата от етична и психологична гледна точка и само с оглед на моя си случай и за мен говоря. Освен, че не правя връзки с неговото, искам да подчертая и, че не давам съвети на тези, които четат това, и да чукаме на дърво, да не са в подобна ситуация, какво да правят - да търпят ли, да не търпят ли, до време ли да търпят, да търсят ли помощ като се оплакват и т. н. Всеки случай си е индивидуален, всеки си има своите разбирания, чувства, прагове на търпипост, морал, та... няма как да посъветвам нищо конкретно.
Ето, ако те интересува и 2-та част: "Продължение: 1) За запоите: а) майка ми все се притесняваше, че пиеш много, а дробът ти е увреден; Маргарита сама по телефона досаждаше и викаше "Баща ти идва при мен вече на литър водка, не съм виновна, че продължаваме да пием с него!", 2) За страданията - тях ги има и до ден днешен, нима не е истина, че трябваше често да спя в парка, да чукам на вратата на леля и вуйчо да преспивам у тях (а, когато вече спряха да ми вярват дори да правя записи, за да доказвам, че съм малтретиран вкъщи), ходих една вечер даже в полицията; крещеше, че ще пикая кръв, предизвикваше за бой, заплашваше със строшени кости - ТРАВМИРАЛ СИ МЕ ДОСТА ПСИХИЧЕСКИ (факт), но поне започнах да тренирам здраво ежедневно и на цената на разбити кости, стави, нерви и какво ли не, няма да се оставя пак някой да ми скача! в) Пишеш, че си бил арестуван в милицията, че са те гонили за тютюнопушене в други училища и пр. Дядо ми казваше, че ходил да спасява изключване и от институра в Русе по време на следването. Обективно погледнато - трудно детство и младежки години са били... г) Като говоря за моите страдания, аз включвам и майка си - ТИ САМ ВСЕ КАЗВАШ как ми била разкървавила главата (това и аз го помня), как ме овиквала, как ме нападала. Е, защо когато ти казваш е вярно, а когато аз казвам не е вярно? Нека избягваме двойните стандарти. д) За оживяването - може много да се дискутира кой колко ми е помогнал - благодарен съм и на баба ми и дядо ми, че дойдоха да ме спасят, и на Рашковски, че са ме приютявали няколко вечера, и на Павлин - на всички хора, които ми оказаха подкрепа, когато ти, заради онази психопатка М. и психично-болният Я. искаше да умра, да ме няма на този свят!... И сега историята пак се повтаря, НО този път аз няма да се оставя!!! Знам, че се опитват да ме мразиш и да присвоят всичко, виждам подмолните игри! Но аз съм достатъчно образован и достатъчно силен физически, за да се браня! Всеки ден в беднотията чета и спортувам и никой няма да ми се опре!!!"
Дори и без човек да има такива (потенциални) проблеми е добре непрестанно да се развива умствено и физически! Всестранно развита личност! Един (позабравен от мнозина) идеал.
-
дано все пак да не се стига до ексцесии с имуществото, и е добре което е твое за теб да е, не бива да позволи друго
той ли е на 37, не е ли на повече
-
1981, на 38 ще става тая година. Тази кака все му говори истината в очите - че е незрял, инфантилен и пр. Бях я поздравил лично за откровеността един път.

-

-
... - представи си в България 1/7 е глад. Като ти разправям, че не всичко е богато там, да ми вярваш.
Някаква статистика. А контекстът бе, че събеседникът съдеше за състоянието на българските домакинства по това в софийските и не виждаше разликите в стандарта. Все едно да съдиш за цяла Канада само по един от най-големите им и богати градове.
Преди малко купих 200-те юана печалба! Довечера ще оправя и малките! Че то си е "занимавка" и на веднъж не искам, понеже се насъбират зяпачи и/или опашка и ми става неудобно.
-
ok
-
Надявам се снимката да е добра този път - дневна светлина, по-малко фишове:
...
-
Проверих - всяка комбинация се разчита. (ОК)
Довечера ще предам и останалите; планувам по-рано да излезна днес, за да ги купя.
А ето това е част от каквото си писахме с майка ти; тази част мисля е най-съществената: ...
-
(thumb up)
-
...
Тези са допълнителните. 30 юана. Значи, общо 230 юана (115 комбинации.)
-
(thumb up)
-
...
-
тоя вестник нямаше ли го открай време?
ами да ги хвалят, няма само ние да сме прецакани

-
...
-
живи и здрави да са
-
Ние сме прецакани заради бедността. Мен Китай само ми е помогнал. Нали виждаш в България какво става с хора моята специалност (пък и "математика" да е, почти същото). Осъзнаваш ли, че аз тук съм беден, а там съм директно "бедстващ"?
А и ти каза, че в България не можеш да вземеш повече пари от сегашните ти доходи. Тъй че, нищо не са ни прецакали толкова...
Пояснявам, ъпдейтвам, т. е. осъвременявам информацията - в Китай преди можеше по-лесно да се почне легално, с работна виза. Сега такива неща не са лесни, за повечето чужденци, а и не е препоръчително предвид неоимператоризацията (неофеодализацията) и вървенето по стъпките на Русия, Северна Корея... Всеки си избира, разбира се, но аз да кажа, че да не ми тежи на съвестта.
Прецакаха се тези, които се върнаха от Китай в БГ-то. Лично съм виждал колко по-зле стават там. Тук за 1 час каквито пари вземаш, там и за 4 не можеш ги получи... Толкова деградирала държава като БГ-то, че е чак смешно да обсъждаме темата. Днес 2-ма циганина пак били военен... Деградация.
Ставаше дума за някакъв побой на цигани над военен в пловдивското село Войводиново. И отново казвам - още не бяхме преживели ужаса на нехуманното правене на хората на затворници в собствените им домове, без грижа за това колко обедняваш, как си губиш работата или дори бизнеса, дали гладуваш или не... и то неведнъж... ужасна реимператоризация и рефеодализация! България може да си има много за оправяне и дооправяне, но поне не стига до такова ниво на антихуманни действия! А и след като се появиха безработицата и икономическите проблеми в Китай, вече даже не знам дали и икономическата страна е актуална в изказванет ми от преди години.
-
аха
-
Аз стискам палци по-бързо да оправиш тези статии, пък да видим след Китай къде и как ще си доволен. Много ми е интересно, честно казано. (eyes)
-
мда, ще видим
-
Малко от откривателите на топлата вода: ... ...
-
...
-
Аз вчера мярнах и даже лайкнах онова, което си писал, че не си съгласен за "родителите може би са ти дали най-доброто". Ами правилно! То на Ц. колкото са му дали му е предостатъчно, ама я да сравни с нас? И даже по-зле от нас - има деца зарязани в домове за сираци!... Та какво да правиш? Който не мисли много-много, поства банални неистини.
Банални неистини! Добре съм го формулирал.

Този и той взе да издиша: ... Аз що ли си нямам такъв проблем, а?
-
въобще не съм го чувал този
-
Да знаеш, че съм оживял и пр. само благодарение на баща ми.

НЕГОВОТО: "Тая тирада отгоре вече остарява и няма кой да се занимава-хората умират от студ и глад и не им е до съчувствие - специално в БГ.Пиши, но негативите с което ме поливаш ,като запои.страдания в детска възраст са голяма обида за мен, защото ти си оживял и образован само благодарение на мен.Аз не се оплаквам , че съм отгледан от психично болният Маркони, че съм бит без да зная защо по 7 пъти дневно, защото избягах в лозята 2 дена от страх да не ме убият в къщи и т. н.Стига се оплаква и познати и непознати хора да занимаваш с оплаквателни неща,които няма да ти помогнат, а само ще се ослушват и недоумяват."
МОЕТО: "Да бе, ХА-ХА! Остарявала! За ИСТИНАТА няма давност. Щом Христо е решил да ме репликира, АЗ ОТВРЪЩАМ. Защо си против да се защитавам, когато ме нападат Маргарити, Яворовци, Аспаруховци и Рози?! СЕРИОЗНО ЛИ мислиш, че да имаш син, който се държи като червей, като путка е добре? Всеки баща би бил горд, ако синът му се ЗАЩИТАВА, а не скланя глава. /Аз В МОМЕНТА страдам: недоспивам, безработен, без парно на 14 градуса и пр. Като няма кой да ме съжали, поне да се оплача, че да ми олекне./"
-
ами каузата е невъзможна, както и моята, нищо ново
-
О, ами да. Всичко е просто човек "да запази лице". И ти казвам - не цепя басма, с риск да ме лиши от апартамента. Аз за 1 апартамент няма да ставам "путьо". (НЕ намеквам нищо за тебе. Ти все пак нямаш нито 1 апартамент и си е твой избор доколкото да търпиш твоя баща заради единствения си апартамент възможен.)
То си е въпрос на ценности, избор, разбирания за чест, жизнен опит, праг на търпимост... много фактори влияят на такива решения. Аз определено, вероятно, дори и да съм с риск да стана напълно бездомен също не бих се оставил безкрайно да бъда унизяван (говоря за моя случай; за случая на събеседника не искам да говоря, а и не бих изнасял детайли за неговите си проблеми). Просто рефлектирам по темата от етична и психологична гледна точка и само с оглед на моя си случай и за мен говоря. Освен, че не правя връзки с неговото, искам да подчертая и, че не давам съвети на тези, които четат това, и да чукаме на дърво, да не са в подобна ситуация, какво да правят - да търпят ли, да не търпят ли, до време ли да търпят, да търсят ли помощ като се оплакват и т. н. Всеки случай си е индивидуален, всеки си има своите разбирания, чувства, прагове на търпипост, морал, та... няма как да посъветвам нищо конкретно.
Ето, ако те интересува и 2-та част: "Продължение: 1) За запоите: а) майка ми все се притесняваше, че пиеш много, а дробът ти е увреден; Маргарита сама по телефона досаждаше и викаше "Баща ти идва при мен вече на литър водка, не съм виновна, че продължаваме да пием с него!", 2) За страданията - тях ги има и до ден днешен, нима не е истина, че трябваше често да спя в парка, да чукам на вратата на леля и вуйчо да преспивам у тях (а, когато вече спряха да ми вярват дори да правя записи, за да доказвам, че съм малтретиран вкъщи), ходих една вечер даже в полицията; крещеше, че ще пикая кръв, предизвикваше за бой, заплашваше със строшени кости - ТРАВМИРАЛ СИ МЕ ДОСТА ПСИХИЧЕСКИ (факт), но поне започнах да тренирам здраво ежедневно и на цената на разбити кости, стави, нерви и какво ли не, няма да се оставя пак някой да ми скача! в) Пишеш, че си бил арестуван в милицията, че са те гонили за тютюнопушене в други училища и пр. Дядо ми казваше, че ходил да спасява изключване и от институра в Русе по време на следването. Обективно погледнато - трудно детство и младежки години са били... г) Като говоря за моите страдания, аз включвам и майка си - ТИ САМ ВСЕ КАЗВАШ как ми била разкървавила главата (това и аз го помня), как ме овиквала, как ме нападала. Е, защо когато ти казваш е вярно, а когато аз казвам не е вярно? Нека избягваме двойните стандарти. д) За оживяването - може много да се дискутира кой колко ми е помогнал - благодарен съм и на баба ми и дядо ми, че дойдоха да ме спасят, и на Рашковски, че са ме приютявали няколко вечера, и на Павлин - на всички хора, които ми оказаха подкрепа, когато ти, заради онази психопатка М. и психично-болният Я. искаше да умра, да ме няма на този свят!... И сега историята пак се повтаря, НО този път аз няма да се оставя!!! Знам, че се опитват да ме мразиш и да присвоят всичко, виждам подмолните игри! Но аз съм достатъчно образован и достатъчно силен физически, за да се браня! Всеки ден в беднотията чета и спортувам и никой няма да ми се опре!!!"
Дори и без човек да има такива (потенциални) проблеми е добре непрестанно да се развива умствено и физически! Всестранно развита личност! Един (позабравен от мнозина) идеал.
-
дано все пак да не се стига до ексцесии с имуществото, и е добре което е твое за теб да е, не бива да позволи друго