☯☼☯ SEO and Non-SEO (Science-Education-Omnilogy) Forum ☯☼☯



☆ ☆ ☆ № ➊ Omnilogic Forum + More ☆ ☆ ☆

Your ad here just for $2 per day!

- - -

Your ads here ($2/day)!

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - MSL

2731
 По-правилно е да се каже "страница" - втора страница. Честита да е втората страница на блога!
 Ами трейдваме, какво да се прави. В тази икономическа ситуация и с този ограничен капитал, засега, това е най-доброто. А догодина, ще видим кое, как, докъде, колко и дали.

2732
 Донякъде изненадващо, донякъде не, се спрях на швейцарския франк (CHF). Знам, че е валута с добра репутация, а и отделно гледам, че днес курсът (валутният курс, за тези, които обичат пълнотата на изразяването) се е покачил. Сутринта е бил 6,74 юана за 1 швейцарски франк, а сетне - 6,79 юана! С 0,05 юана повече и продължава нагоре. Дори и в момента CHF/CNY има 0,44% увеличение и вече 1 швейцарски франк е 6,90 юана! Закупихме 200 швейцарски франка. Не са много, но все пак, нали сме все още прохождащи трейдъри, та трябва по-внимателно. Ами, да се надяваме, че това е бил един друг правилен избор! 8)

2733
 Както и по-рано бях планирал, трябва да опитаме да инвестираме в някоя друга валута - например австралийски долари или новозеландски долари. Австралийските долари ги отложих, засега, защото бих искал да ги изтъргуваме около австралийските избори, които ще са скоро. Просто предполагам, че около избори има по-голямо движение на валутата им; ще видим. Затова, сега се спрях на новозеландските долари (NZD). Гледам, че сутринта са се продавали на 4,34 юана (CNY), а сега, следобед, са вече 4,38 юана. За по-малко от ден - 0,04 юана повишение. Гледам, че и седмичната тенденция е към поскъпване на тези долари, та си казах "Това да е." и, понеже ни е първи опит, реших да са само 200 новозеландски долара. И в момента гледам повишение от 0,28% има (NZD/CNY), та, да се надяваме, че изборът е бил един от правилните. :)

2734
Other languages / Re: Търговия с патаки
« on: April 21, 2022, 04:12:46 PM »
 Понеже мина известно време след като закупихме макаовски патаки за 200 юана (става дума за китайски юани, за тези, които държат на пълнотата  :) ), а така и не се получи някакво голямо покачване (каквото си бях въобразил или по-точно представил, поради това, че все още бях много начинаещ трейдър - от 20-30 юана), реших да продаваме на малка печалба. Малка, ама печалба. :) (Това го казвам по асоциация с реплика от филма "Кит" - която беше "Цаца, ама риба!") По този начин освобождаваме малко ресурс за следващото трейдване (следващата търговия). Взехме 207,27 юана от продадените патаки, които бяха закупени за 205,09 юана. Сметка на спечеленото: 207,27 - 205,09 = 2,18. Мъничка печалба от 2,18 юана, което по курса за деня е около 0,61 лева (т. е. 61 стотинки).  :)
 Сега обмислям коя ще е следващата ни търговия с валута. Разглеждам графиките/курсовете на канадския долар (CAD), австралийския долар (AUD), новозелендския долар (NZD), швейцарския франк (CHF) и дори някои по-непознати за мен като ОАЕ дирхам (AED) (това дирхам, в множествено число - "дирхами" е валутата на ОАЕ, което пък значи "Обединени арабски емирства"), и др. След малко продължавам с това, което изтрейдваме (изтъргуваме) конкретно. Както и си планирах - ще се напълни със съдържание този трейдърски блог. :) 8)

2735
 Сега ще дам и още няколко примера за оптимизиране на времето.
 1. На някои светофари се чака над минута. Докато чаках около минута и половина бях с тежка пазарска чанта (около 7 килограма) и учебната (около 4 килограма), та направих няколко прости упражнения с тези чанти (основно за бицепси), като същевременно преговорих китайското "带劲" ([dài jìn] приблизително произношение - "дай-дзин") и английските му преводи "energetic; forceful; in high spirits; with great energy and efforts". Така вместо да изгубя около 90 секунди, си подобрих малко и тялото, и китайския език, и английския език. :)
 2. Понякога чакам автобус само 1 минута, но понякога и към половин час. Зависи от времето, спирката, номера на автобуса, трафика... Та, последния път, когато чаках около 18 минути спирката беше празна, нямаше други хора, което ми позволи да си потренирам на воля - клякания, подскачания, полулицеви опори, някои техники от уинчун (уин-чун), схай-джус и джиткундо (джийткундо), кофички... попреговорих си китайските "坚持" [jiān chí] (приблизително изговаряне "дзиен-чъ") и "支持" [zhī chí] (приблизително изговаряне "джъ-чъ"), както и някои граматики на тюркските езици. Та вместо да скучая 18 минути на спирката, си поработих върху физическите и чуждоезиковите умения и знания. :)

2736
Other languages / Търговия с йени
« on: April 20, 2022, 04:44:14 PM »
 Понеделник и вторник имаше малко покачване при рублите и макаовските патаки, но още не сме продавали. Дори днес купихме йени (някои ги наричат и "японски йени". Много ясно, че са японски. Не съм чувал да има други йени по света - дори съседните на Япония държави си имат уонове, юани, тугрици, донгове, батове, но никой не използва йени като японците. Както и да е.) Защо реших да се впуснем и в търговията с йени точно сега? Ами, защото напоследък йената само вървеше надолу. Поевтиня много. Нещо подобно на това, което се беше случило с рублата (руската рубла, както биха уточнили някои). Днес, доколкото следя, за първи път гледам покачване - в момента дава "JPY/CNY
+0.56%", при курс 0,05 за 1 юан. Та купихме 10 000 йени. И сега ще очакваме прихода. :)


2737
Other languages / Re: Тема за бизнес
« on: April 20, 2022, 04:37:14 PM »
 Да, но, както казах, не можем много да очакваме от посещения тук, дори и да сложим не 1 000 000 и 10 000 000, а 100 000 000 списъци с пароли за подобряване. Не бъдете много оптимисти за успяване само със сайт/сайтове, защото повечето не успяват, а много и изчезват, защото не изкарват пари дори за заплащане на хостинг и домейн.
 Аз, засега, залагам много повече на трейдинга, както и на преподаването (доколкото го има напоследък при мен). Малко е несигурно отварянето на ресторантче или кафене, особено тук-и-сега.

2738
Without spam will work much better. ;D

2739
Other topics / Re: Hello!
« on: April 20, 2022, 04:06:41 AM »
"Yellow race" = "Mongoloid race". It's just a name for one of the races (White, Yellow, Black).  :)

2740
Other languages / Re: Пейпал (PayPal) тема
« on: April 20, 2022, 03:51:17 AM »
 Според мен няма много изгледи за успех с тези неща на практика. Аз затова и се занимавам сега повече с други неща като трейдърство.

2741
Internet / Another example with "lily6969"
« on: April 20, 2022, 03:29:20 AM »

lily6969


 Let me suggest a password improvement example with the password "lily6969".
 
 1/ Adding a number: lily6969 is becoming "lily69690".
 2/ Changing and adding capital letters: "lily69690" is becoming "Lily69690A."
 3/ If you can't include special symbols like "$", "^" or "`", you can just add something more, even some easy word like this: "Lily69690Astar".
 Maybe this combination is already strong enough.

2742
Love / Re: What is Love?
« on: April 19, 2022, 04:27:47 PM »
For me true love = happiness.

There's no such thing as "true love".

 I feel and I think that my pure and platonic love to Long Jun-Hong (a.k.a. Smoothie) is a true love. She is an angelic person: Long Jun-Hong!

2743
 Нов сън със Смути (Лун Джюн-Хун). Това е най-умното, възпитано, ученолюбиво, мило и красиво момиче, което съм имал за ученичка преди години. Споменавал съм я в The Angelic Long Jun-Hong (龙君虹) a. k. a. Smoothie.
 За съжаление, в реалния живот, не мога да й бъда учител отново, нито пък частен учител; няма възможност дори да сме съседи, въпреки че тя също казваше, че съм най-любимият й учител. Често се сещам за нея, много ми липсва. затова и, понякога, я сънувам.
 Ето и сюжета на най-новиям ми сън с Лун Джюн-Хун (龙君虹): бях в голяма класна стая, в някакво частно училище, преподавах на бивши и настоящи ученици, както и на непознати. По едно време се стигна до темата как се изговарят числата на английски език и кой може да преброи на английски до седем (което на английски е "seven"). Понеже имаше много ученици, не знаех, че тя също е там. Беше най-голямата и най-високата от всички. (Тя вече е тийнейджърка. Времето лети.) Та идва тя, за моя голяма приятна изненада, но се качва на един стол, до прозореца, за да демонстрира как се брои до седем на английски чрез броене на дървения корниз. Започна да брои, аз веднага изтичах до нея, хванах й ръката, за да не падне. След като преброи до седем слезна, обърна се с лице към мен, усмихна се приветливо само както тя умее и каза "I missed you!" ("Липсваше ми!"), а аз веднага отвърнах "I also missed you very much!" ("И ти много ми липсваше.") След това продължихме урока, а по време на обяда се разплаках от щастие.

2744
Other topics / Re: Hello!
« on: April 18, 2022, 06:23:57 PM »
 Yeah. Puki is spooky. ;D :P ;D

2745
Other languages / Времеви оптимизатор
« on: April 18, 2022, 04:45:34 PM »
 Не съм сигурно един много добър времеви оптимизатор :P, но пък мисля, че имам някои постижения относно оптимизиране на времето си, които с радост и гордост мога да споделя с вас.
 Основното е, че съумявам да правя по няколко неща едновременно, но да дам конкретни примери с по-малко на брой неща.
 1. Докато чета някоя статия или книга онлайн, в същото време използвам някои спортни уреди, които може да се използват и в седнало положение, за да спортувам - например средни гирички, пружини за стискане, експандер с 5 пружини и други. По този начин, едновременно, хем си подобрявам знанията, хем си поддържам тялото в добра форма.
 2. Когато пък отделям повече време конкретно за спорт, за разлика от други, които само си пускат музика, аз си пускам телевизора на някоя новинарска програма, на чужд език - например английски или китайски. Така едновременно усъвършенствам тялото и чуждоезиковите си знания, и умения, както и получавам някаква осведоменост какво става по света.
 3. Комбинацията "новини на чужд език + нещо друго" я прилагам и, когато играя шах онлайн (хем играя шах, хем слушам новини на английски или на китайски). Шахът онлайн го съчетавам и с малко спорт (докато чакам поредния шахматен ход на този/тази, с който/която играя, си вдигам по няколко пъти гиричките или стискам по няколко пъти пружините. При по-бавните случаи (знаете, че има шахматисти, които мислят по-дълго своите ходове), дори може да стана от стола, да подскоча 20 пъти, да направя 10 или 15 лицеви опори.  :) )
 В други случаи съчетавам шаха с четене на новини онлайн. Например докато чакам някой да си направи хода, прочитам по един абзац от руски новини. Така хем си поддържам руския език, хем си играя шаха, хем и се информирам.
 4. Подобна комбинация е да чета статия на тема, която е свързана с култура, икономика или философия, като в същото време чета новини на английски или нещо по-простичко като приказки на татарски, мемове на китайски и пр. Така пък едновременно си поддържам интелектуалното ниво и чуждите езици.
 5. От много години съм се научил да вървя пеш на дълги разстояния. Едно, че не ми е изморително, второ че може да се пестят (поне малко) пари - например за 1 месец от ходене спестявам по около 60 юана (което по днешния курс е около 17 лева и няколко стотинки). Понякога ходенето го съчетавам с по няколко минути бягане, но не съм голям фен на бягането, макар и да съм тренирал джогинг. Друго, което съчетавам с тези дълги разходки е правенето на упражнения с тежки или средно-тежки пазарски чанти. Примерно по около 5-6 килограма във всяка ръка и докато ходя час или час и половина, през няколко минути, вдигам пазарските чанти по най-различни начини, за да тренирам различни мускулни групи. Същото става и с гиричките, но при положение, че повечето пъти нося нещо тежко (минимум една чанта с учебни материали, която тежи поне 4 килограма), то не си правя труда да си разнасям и гирите навън.
 В резултат на всичко това вече с години нямам проблем с наднормено тегло, а и повечето хора отбелязват, че си личи, че се занимавам със спорт (макар и още да не съм на ниво "културист"), както и имам повече сила от поне над 50% от хората, които срещам; понякога се учудвам как някой не може да направи и 3 набирания или не може да вдигне 20 килограма поне веднъж, или да опъне тренировъчен фитнес ластик (от червените, да не говорим за черните!) поне 2 пъти.
 6. Разходките в паркови, плажни, гористи местности често ги съчетавам с мислене (разсъждения; рефлексии) по различни теми - икономически, научни, философски, геополитически, исторически и т. н.
 7. Чакането на опашка, макар и да не се случва често, може да се съчетава с учене на нови думи на чужд език или просто на нови понятия - да речем, ако не знаете "хетеродоксия" какво е, можете да го научите докато чакате на опашка, а не просто да стоите и да "блеете", докато ви дойде редът.
 8. Чатейки също използвам времето да прочета някой абзац от нещо, което ме интересува - така също правя "2 в 1" или "3 в 1" - например хем чатя, хем уча нещо за някой закон, а ако пък това, което уча е на чужд език, в същото време си упражнявам и него.
 В момента не се сещам за други времеоптимизиращи неща, но ако се сетя, ще допълня.

Your ad here just for $1 per day!

- - -

Your ads here ($1/day)!

About the privacy policy
How Google uses data when you use our partners’ sites or apps
Post there to report content which violates or infringes your copyright.