Сетих се да споделя и този момент в
"Как оптимизирате времето си?", т. е. в тази тема.

Преподаваме на едно момченце у тях и последния път родителите му забравили, че има урок, та отишли на вечеря при баба му у дядо му. Поне казаха, че ще го доведат за урока (а не като много други, които само ще кажат, че са забравили и едно "Съжаляваме!" и толкова - няма значение, че си си изгубил времето, че си похарчил някоя пара за транспорт... Та, тези са от по-културните хора, няма просто така да те разкарат. И казаха, че след половин час ще се върнат. Наистина се върнаха след около половин час, та имахме урок по английски.) На въпроса с това как оползотворих този около половин час - по онова време валеше. Ако не валеше - лесна работа - в градинката пред блока на безплатните фитнес-уреди, 30 минути спорт - никак не е зле! Да, но валеше и беше ветровито. Та трябваше да се чака в коридора, пред апартамента им. Там имаше баскетболна топка, та поупражних най-различни баскетболни техники. След това правих лицеви опори на стена. Клякания. Подскоци (подскачания). Попреговорих няколко думи на чужди езици. Това беше.
Днес отново реших пък да повървя около 10 километра пеш - хем спестих малко пари от транспорта, хем доста поспортувах с няколко тежки чанти по пътя (общо около 9 килограма тежаха). Използвах ги в качеството им на гирички, та по време на ходенето правих най-различни упражнения с тях - за бицепси, трицепси, гръдни мускули и предмишници. Посядвах за почивка от време на време по пейките по пътя, защото както знаете - важно е човек да не се преуморява. Преговарях разни думи - например татарските прилагателни "болытлы", "җилле"* и др., корейското съществително "부장"** с различни фамилии - напр. "김부장", "권부장", "노부장", "이부장", "박부장", "서부장" и др. Обмислях и бъдещи трейдърски стратегии, както и общо за бъдещи възможни бизнеси. Порефлектирах и върху въпросите на мира и войната.
------
* "облачен; облачна; облачно; облачни", "ветровит, ветровита, ветровито, ветровити"
** "мениджър; ръководител на отдел"